ОФІЦІЙНИЙ ПРЕДСТАВНИК AQUATEC VFL (СЛОВАЧЧИНА)

Водопідготовка


Ми забезпечуємо комплексне рішення Ваших проблем очищення води для побутового та промислового призначення - від підбору обладнання провідних світових виробників, його поставки і монтажу, до гарантійного та сервісного обслуговування в процесі його експлуатації.


Для визначення вартості і типу системи водопідготовки необхідна наявність протоколу аналізу води та даних про обсяг водоспоживання. Грунтуючись на цій інформації, фахівці нашої компанії зможуть здійснити підбір обладнання.


Водоподготовка в Харькове

Проблеми води і як з цим боротися


Вода, що надходить зі свердловини і водопроводу, як правило, не відповідає нормативам, які пред'являються до питної води, а в багатьох випадках також і до води господарсько-побутового призначення. Визначити чи відповідає Ваша вода встановленим нормам можна тільки на підставі її повного хімічного і бактеріологічного аналізу. Тільки за результатами дослідження води можна зробити висновок про те, які проблеми з Вашою водою і яким чином їх можна усунути. Правильно підібрати обладнання для очищення води можна лише точно знаючи її склад.


Пом'якшення води


Жорсткість води обумовлюється наявністю у воді іонів магнію і кальцію. Показник загальної жорсткості складається з карбонатної (тимчасової жорсткості) і некарбонатної (постійної жорсткості). Карбонатна жорсткість викликана присутністю у воді гідрокарбонатів магнію і кальцію, некарбонатна жорсткість обумовлена наявністю сульфатів, хлоридів, силікатів кальцію і магнію.


Важливо відзначити, що постійне споживання води з підвищеною жорсткістю є причиною накопичення солей в організмі, а в кінцевому підсумку призводить до захворювань суглобів (артрити, поліартрити) і утворенню каменів у нирках, жовчному і сечовому міхурах.


умягчение и очистка сточных вод

Крім того, жорсткість води понад 4.5 мг-екв./л. призводить до інтенсивного накопичення осаду в системі водопостачання та на сантехнічному обладнанні (ванни, душові). Жорсткість також заважає роботі побутових приладів. Згідно з інструкціями з експлуатації, жорсткість води для оптимальної роботи побутових приладів не повинна перевищувати 1,5-2,0 мг-екв./л. У жорсткій воді погано розчиняються миючі засоби, що веде до збільшення витрат. Білизна, випрана в м'якій воді, набагато приємніше на дотик; використання м'якої води в пральних машинах значно збільшує термін служби нагрівальних елементів останніх і виключає необхідність додавання пом'якшуючих засобів перед пранням.


Для пом'якшення води в котеджах використовують метод іонного обміну. Видалення солей жорсткості відбувається на іонообмінній смолі при пропущенні вхідної води через шар катіоніту. Регенерація іонообмінної смоли відбувається розчином солі (хлористого натрію). Частота регенерації визначається за часом або за обсягом очищеної води. У побутових установках пом'якшення води використовуються високоякісні смоли зарубіжних виробників, що перевершують за своїми характеристиками звичайні смоли.


Для чого необхідно видалення заліза


Наявність заліза, марганцю і сірководню у воді робить її непридатною для використання в господарсько-побутових і виробничих цілях. В основному, ця проблема властива індивідуальним і централізованим джерелам водопостачання, що використовують підземні води.


Фільтри знезалізнення призначені для очищення води від заліза (іншими словами, для видалення заліза), марганцю і сірководню до рівня вимог СанПіН 2.1.4.559-96 «Вода питна».


Очистка воды в Харькове, Киеве, Одессе

Вода, що містить залізо (особливо підземна) спочатку прозора і чиста на вигляд. Однак навіть при нетривалому контакті з киснем залізо окислюється, надаючи воді жовтувато-бурого забарвлення. Вже при концентраціях заліза вище 0,3 мг/л така вода здатна викликати появу іржавих патьоків на сантехніці і плям на білизні при пранні. При вмісті заліза вище 1 мг/л вода стає каламутною, забарвлюється в жовто-бурий колір, у неї відчувається характерний металевий присмак. Згідно з прийнятими санітарними нормами, вміст загального заліза у водопровідній воді не повинен перевищувати 0,3 мг/л. Найчастіше вміст заліза у водопроводі перевищує норму в п'ять, а то й у десять і більше разів, тому проблема знезалізнення води стоїть особливо гостро.


Для побутових та комерційно-промислових систем сьогодні застосовується каталітичний метод видалення заліза. Реакція окислення відбувається на поверхні гранул спеціального фільтруючого середовища, що має властивості каталізатора (прискорювача хімічної реакції окислення). Найбільшого поширення в сучасній водопідготовці знайшли фільтруючі середовища на основі діоксиду марганцю. Залізо і меншою мірою марганець у присутності діоксиду марганцю швидко окислюються і осідають на поверхні гранул фільтруючого середовища. Згодом, більша частина окисленого заліза вимивається в дренаж при зворотному промиванні. Таким чином, шар гранульованого каталізатора є одночасно і фільтруючим середовищем. Для поліпшення процесу окислення і регенерації в воду можуть додаватися додаткові хімічні окислювачі. Найбільш поширеним є перманганат калію KMnO4 («марганцівка»), так як його застосування не тільки активізує реакцію окислення, але і компенсує «вимивання» марганцю з поверхні гранул фільтруючого середовища, тобто регенерує її. Використовують як періодичну, так і безперервну регенерацію.


Що таке зворотний осмос


Фільтр, що працює за принципом зворотного осмосу, влаштований досить просто: основний елемент, що дозволяє отримувати воду високого ступеня очищення - це тонкоплівкова мембрана. Вона являє собою якусь подобу сітки, розмір осередків якої порівняємо з розміром молекули води. Зрозуміло, крізь таку «сітку» можуть пройти або самі молекули води, або речовини, розмір молекул яких ще менше - розчинений у воді кисень, водень і т.п. У результаті такої фільтрації з води видаляються практично всі розчинені компоненти, а також солі важких металів, органічні домішки і бактерії.


система обратного осмоса

Уявіть собі, як швидко повинні забитися брудом такі маленькі пори мембрани, якщо на неї буде надходити звичайна водопровідна вода! Для того, щоб цього не сталося перед мембраною встановлюються передфільтри - кілька ступенів попереднього очищення. Серед них обов'язково присутній ступінь очищення від механічних забруднень, що затримує суспензії, пісок і нерозчинні домішки з розміром часток більше 5 мкм. Ще один ступінь забезпечує хімічне очищення від хлору, хлорвмісних сполук, пестицидів, органіки і т.п. за допомогою сорбції на активованому вугіллі. Залежно від якості вихідної води кількість ступенів у передфільтрів може бути збільшена. У процесі роботи поступово перед мембраною накопичуються відфільтровані солі і різні домішки, через що вона може засмітитися і перестати працювати. Для постійного зливу цих «відходів» уздовж мембрани створюється примусовий потік води, що змиває сконцентровані забруднення в дренаж. Тим самим збільшується продуктивність і термін служби мембрани. Для досягнення нормальної продуктивності мембрани на неї повинна надходити вода під тиском 3,5-4 атмосфери. Такий тиск - звичайна справа для більшості муніципальних водопроводів у великих містах. При тиску води менше 2-2,5 атмосфер (у тому числі і при заборі води з ємності без тиску) необхідний насос підвищення тиску. Якщо очищена вода споживається нерівномірно, і періодично її витрата може зростати, то система очищення зазвичай доповнюється ємністю для зберігання чистої води. Іноді застосовується більш дорогий спосіб - системи оснащуються істотно більш потужним насосом і більш продуктивною мембраною.


Фільтруюча здатність системи зворотного осмосу є унікальною. Жоден з фільтрів, що працюють за іншим принципом - механічного очищення, адсорбції або іонного обміну - не може забезпечити подібного ступеня очищення. Дуже важливо розуміти те, що навіть найкращі з "простих" побутових фільтрів не видаляють або далеко не повністю видаляють з води пестициди, бактерії та інші канцерогенні хлорорганічні сполуки, а також важкі метали і радіонукліди. Крім харчових виробництв обратноосмотичні системи застосовуються для отримання води для медицини, мікроелектроніки, фармацевтики, парфумерії, хімічної промисловості та теплоенергетики.Поділитися:  

Поділитися: