Главная страница Автономная канализация для частного дома aquatec
Главная страница Автономная канализация для частного дома aquatec

Зворотнiй зв'язок

В неробочий час ми доступні 24/7 в Viber і Telegram за телефонами:

050 307 77 78
066 030 55 50

або залиште свій телефон і ми передзвонимо в зручний для вас час!

Зворотнiй зв'язок

Ваш запит отримано! Очікуйте на наш дзвінок!

Критерії для вибору автономної каналізації

Призначення будівлі відіграє першорядну роль у виборі. Якщо будинок використовується сезонно, не застосовується для постійного проживання, можна обійтися найпростішою вигрібною ямою. Але в інших випадках вам знадобиться облаштування септика або станції біологічної очистки. При виборі автономної каналізації керуйтеся такими критеріями:

 • розміри та геологічні особливості земельної ділянки;

 • склад грунту та рівень підземних вод;

 • необхідний обсяг стоків, кількість відходів, що скидаються — з розрахунку на добу, залежить від кількості осіб, що постійно проживають, гостей будинку;

 • матеріал обладнання та глибина пролягання труб;

 • фінансові можливості — необхідно відразу закласти бюджет на облаштування каналізації, виходити із цієї суми.

Вказані критерії відбору допоможуть прийняти правильне рішення та облаштувати системи очищення стоків на довгі роки. Бажано проконсультуватися зі спеціалістами, додатково уточнити, який варіант вам більше підійде. Продуктивність обладнання не повинна бути меншою за триразовий обсяг стоків за добу. Це дуже важливо, оскільки на очищення зазвичай витрачається не менше трьох днів. За існуючими стандартами на одну людину припадає близько двохсот літрів стічних вод. Помилки, допущені при монтажі, розробці проекту, можуть призвести до негативних наслідків. Тому необхідно скрупульозно підійти до вибору та вивчити основні різновиди очисних споруд.

Вигрібна або фільтраційна яма

Це бюджетний варіант, який не потребує великих фінансових вкладень. Але його обслуговування обходиться дорого. Герметична ємність потребує частого очищення — щонайменше раз на тиждень з використанням асенізаторських машин.

Вигрібна яма — накопичувач для приватного домоволодіння, який виготовляється із пластику, залізобетонних кілець, цегли. Це ємність, в яку колектором зливаються стічні води. Трубопровід обов'язково повинен бути прокладений нижче за рівень промерзання грунту, або потрібно додаткове утеплення. При виборі вигрібної ями врахуйте, що її відстань до житлового будинку не може бути меншою за 10-15 метрів. Це обов'язкова умова монтажу. Близьке розміщення може спровокувати розмиття фундаменту та призвести до руйнівних наслідків.

Септики та їх види

Ключове завдання автономної каналізації полягає в тому, щоб забезпечити очищення стоків до безпечного рівня. Її вирішують септики, що відокремлюють біологічні, механічні та хімічні домішки від води. Стоки перетікають із однієї ємності або камери в іншу для максимального очищення. Розрізняють такі варіанти септиків:

 • з полем фільтрації — включають відстійник та розподільний колодязь, перфоровані трубопроводи. Відрізняються високою продуктивністю та не вимагають обслуговування протягом тривалого терміну. Підходять для земельних ділянок великої площі;

 • з інфільтратором — справляються із залповими скидами, не вимагають частого обслуговування, прості у монтажі, не займають велику територію. Конструкції включають труби, подушку із щебеню, інфільтратор та вентиляційні системи.

Станції глибокого біологічного очищення як універсальне рішення

Автономні каналізації, що працюють за принципом біологічного очищення стічних вод, забезпечують максимальний ефект за мінімальних витрат на обслуговування. До плюсів відносяться:

 • повна мінералізація стоків, видалення органічних сполук;

 • глибоке очищення до 99%, що дозволяє використовувати воду для технічних потреб;

 • простий монтаж;

 • відсутність неприємних запахів та потреби у залученні асенізаторських машин;

 • економія на фільтрах та хімічних препаратах — вони не потрібні для якісного очищення;

 • тривалий термін експлуатації — не менше 25 років;

 • компактні розміри, можливість встановлення на будь-яких ділянках.

Станції біологічної очистки не вимагають обігріву в зимову пору року. Вони функціонують за рахунок компресора, що подає стиснуті повітряні маси в аераційні конструкції. Такі автономні каналізації підходять більшості домовласників.