Главная страница Автономная канализация для частного дома aquatec
Главная страница Автономная канализация для частного дома aquatec

Зворотнiй зв'язок

В неробочий час ми доступні 24/7 в Viber і Telegram за телефонами:

050 307 77 78
066 030 55 50

або залиште свій телефон і ми передзвонимо в зручний для вас час!

Зворотнiй зв'язок

Ваш запит отримано! Очікуйте на наш дзвінок!

7 серпня 2023 р. набрав чинності закон «Про водовідведення та очищення стічних вод».

Основні закони та нормативні документи України, які встановлюють правові, організаційні та економічні засади діяльності у сфері каналізації та очищення стічних вод, а також вимоги до якості стічних вод:

Закони України:

Нормативні документи:

ВОДНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ:

Закон України «Про водовідведення та очищення стічних вод» відповідає вимогам Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Угода передбачає, що Україна має привести своє законодавство у відповідність до законодавства ЄС у сфері охорони навколишнього середовища, зокрема, у сфері водовідведення та очищення стічних вод.

Зокрема, в Україні, як і в ЄС, встановлено такі вимоги щодо якості очищення стічних вод, які скидаються у поверхневі водні об'єкти:

  • Біологічне споживання кисню (БСК5): не більше 50 мг/л;
  • Хімічна потреба в кисні (ГПК): не більше 150 мг/л;
  • Амоній-іон: не більше 10 мг/л;
  • Фосфор: не більше 10 мг/л;
  • Нафтопродукти: не більше 0,05 мг/л.

Відповідно до нового законодавства, що наближає Україну до Європейського Союзу, буде введено суворий контроль за локальними очисними спорудами. Ці споруди повинні відповідати нормам ЄС.


Цей закон поширюється на всіх, хто встановлює автономну каналізацію в Україні. Тобто всі власники будинків, котеджів, дач, які не підключені до централізованої каналізації, повинні забезпечити відповідність своїх локальних очисних споруд нормам ЄС.


Українські виробники локальних очисних споруд мають два варіанти:

  • Відповідати нормам ЄС. Для цього вони повинні впроваджувати сучасні технології очищення стічних вод, такі як технологія VFL компанії AQUATEC, підвищувати якість своєї продукції та пройти сертифікацію.
  • Піти з ринку. Цей варіант буде актуальним для виробників, які не можуть або не хочуть відповідати новим вимогам.

Для українських споживачів нові вимоги є позитивним моментом. Вони гарантують, що встановлювані локальні очисні споруди відповідатимуть високим стандартам якості та забезпечуватимуть належне очищення стічних вод.


Впровадження нових вимог до локальних очисних споруд є важливим кроком на шляху до захисту навколишнього природного середовища та розвитку українського ринку систем автономної каналізації. Для українських виробників це виклик, але також і можливість розвитку та підвищення конкурентоспроможності.


Перехідний період для виконання нових вимог до локальних очисних споруд становить два роки. За цей час виробники та споживачі повинні вжити заходів щодо забезпечення відповідності вимогам ЄС.


Але вже сьогодні в Україні можна придбати сучасну автономну каналізацію AQUATEC виробництва Словаччини, яка сертифікована в ЄС, постійно вдосконалюється і з 2005 року працює у всіх куточках нашої країни, наближаючи нас до європейської спільноти.